X
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)
Zobacz informacje na temat plików cookies

NOWOŚCI

Biblioteka AkustycznaBiblioteka Akustyczna Sp. z o.o.


Wydawnictwo Biblioteka Akustyczna zostało utworzone w 2008 roku. Specjalizuje się w publikowaniu audiobooków, zarejestrowanych zarówno na płytach CD jak i w formie pliku MP3 do pobrania. W ofercie Biblioteki Akustycznej odnajdą państwo klasykę literatury oraz współczesne hity literatury krajowej i zagranicznej. Wydawnictwo publikuje w szcze- gólności fantastykę, kryminały, literaturę obyczajową oraz literaturę dla dzieci i młodzieży. W katalogu produktów natrafią państwo również na poradniki, biografie i słuchowiska. Bogata i różnorodna oferta pozwala trafiać do różnych grup słuchaczy i zaspokajać najbardziej wymagające gusta.


Wśród lektorów czytających dla Wydawnictwa znajdują się między innymi Anna Dereszowska, Jarosław Boberek, Krzysztof Tyniec, Kazimierz Kaczor, Piotr Fronczewski, Janusz Zadura, Roch Siemianowski oraz wielu, wielu innych.
Nagrody i wyróżnienia


- Książki do słuchania roku (2008 roku), II nagroda za książkę audio „Świat według Mellera: ku wolności” Michała Komara w interpretacji Michała Komara i Jana Englerta.


- Książka Audio 2008 roku wyróżnienie w kategorii „oprawa graficzna” za książkę audio „Merde! Rok w Paryżu” Stephena Clark’a według projektu Firmy Big Design i Marka Goebela


- Książka Audio 2010 roku I miejsce w kategorii „kryminał i sensacja” za książkę audio „Festung Breslau” Marka Krajewskiego w interpretacji Roberta Więckiewicza.


- Książka Audio 2010 roku wyróżnienie w kategorii „kryminał i sensacja” za książkę audio „Mężczyzna, który się uśmiechał” Henninga Mankell’a w interpretacji Adama Ferencego.


- Audiobook roku 2013 - Nagroda Główna za książkę audio „Szubienicznik” Jacka Piekary w interpretacji Tomasza Sobczaka.


- Złota Siódemka - Książka sezonu 2015 w kategorii audiobook